Czyszczenie kanałów wentylacyjnych – Wrocław

Dbanie o dobrą jakość powietrza w domach, mieszkaniach, biurach i innych obiektach budowlanych jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na zdrowie osób przebywających w tych budynkach. W związku z tym zalecane jest regularne czyszczenie wentylacji. Usługi w tym zakresie przeprowadzamy we Wrocławiu i innych miastach woj. dolnośląskiego. Podczas realizacji prac związanych z czyszczeniem kanałów wentylacyjnych usuwamy kurz, pyły, pleśnie, grzyby i inne zabrudzenia, które pogarszają jakość powietrza i mają szkodliwe działanie na zdrowie ludzi oraz zwierząt.

sprzątanie w szkole wrocław

Czyszczenie wentylacji na sucho i mokro

Czyszczenie wentylacji we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska zawsze rozpoczynamy od dokładnego sprawdzenia stanu kanałów. Dzięki tej czynności możemy określić wielkość i rodzaj zanieczyszczeń znajdujących się w przewodach wentylacyjnych. Następnie przechodzimy do usuwania zabrudzeń. W tym celu wykorzystujemy metodę suchą lub mokrą. Pierwszy sposób wymaga zastosowania specjalnej szczotki, która obracając się, zbierając kurz i inne nieczystości. Z kolei czyszczenie wentylacji na mokro polega na dokładnym wymyciu zalegających zabrudzeń. Sposób ten sprawdzi się w szczególności do usuwania zanieczyszczeń przemysłowych i tłuszczowych. Stosowane przez nas metody czyszczenia kanałów wentylacyjnych w woj. dolnośląskim to gwarancja wysokiej skuteczności i braku ryzyka zapylenia wnętrza budynku.

Na czym polega dezynfekcja wentylacji?

Po pozbyciu się zanieczyszczeń z przewodów wentylacyjnych kolejnym krokiem jest ich dezynfekcja. Przeprowadza się ją głównie po to, aby wyeliminować wszelkie mikroorganizmy, jakie mogłyby mieć negatywne działanie na zdrowie ludzi i zwierząt. Podczas dezynfekcji wentylacji we Wrocławiu usuwamy m.in. bakterie, wirusy, grzyby, roztocza czy pleśnie. W tym celu używamy specjalistycznych środków, które świetnie radzą sobie z eliminacją niebezpiecznych drobnoustrojów.